JAUTĀJUMI UN ATBILDES

Šeit apkopoti Jūsu biežāk uzdotie jautājumi! 

Vai spēlējat uzņēmuma darbinieku ballēs, korporatīvajos pasākumos?

Jā, protams, un ļoti bieži. Liela pieredze ir iekrāta. Te varat apskatīt nozīmīgāko korporatīvo pasākumu sarakstu un bildes/video: PASĀKUMI. Ir izveidojusies laba sadarbība ar dažādiem pasākuma vadītājiem, dejotājiem un fotogrāfiem. Jautājiet, atbildēšu! DJ Alekss Tālr.: 29395163

Mūsu pasākumā būs daudzi cittautieši!

Esmu tieši specializējies šādu pasākumu spēlēšanā! Ir spēlēti ļoti daudzi šādi pasākumi, biežāk ar viesiem  no Anglijas, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Austrālijas, Indijas, un pat no Irānas, Irākas un Gvatemalas… Tas liek nopietnāk gatavoties, būtiski ietekmē mūzikas izvēli. Tādos gadījumos parasti latviešu mūzika tiek spēlēta mazāk, vai pat pavisam nemaz. Pārsvarā uzsvars ir uz ārzemju gabaliem, kas visiem labi pazīstami un darbojas kā vienojošais elements. Spēlēta tiek arī attiecīgās valsts mūzika, atkarībā pēc situācijas. Mans novērojums ir tāds, ka biežāk vietējie pavelkas pie attiecīgās valsts mūzikas, cittautieši pie mūsu - retāk. Un jāpiezīmē, – šādas ballītes parasti uzsākt ir vieglāk, jo bieži ārzemju viesi atraisās ātrāk, ir daudz aktīvāki par mūsējiem! Šeit neliela video ilustrācija no manis spēlētajām multikulturālo kāzu ballītēm 2015. gada vasarā.

Kā mēs varam Jūs rezervēt, ja paši nedzīvojam Latvijā!

Ļoti vienkārši, tā nebūs problēma! Uzrakstiet E-pastu: dj@djpakalpojumi.lv, un tālāk jau mēs izrunāsim ko un kā. Šī ir ierasta prakse kāzu ballīšu gadījumos. Noteikti sarunāsim arī tikšanos Jums piemērotā laikā, kad būsiet Latvijā.

Mana otra pusīte ir ārzemnieks! Vai Jūs spēlējat arī starptautiskās kāzās?

Spēlēju un varētu teikt, ka esmu tieši specializējies šāda veida kāzu pasākumos. Pēdējo gadu laikā ir spēlēts ļoti daudzās multikulturālajās kāzās. Jāatzīst, ka tas nav vienkāršs uzdevums, prasa zināmu pieredzi un izjūtu. Šeit varat aplūkot manu speciāli priekš precos.lv sagatavotu rakstu par šo tēmu. RAKSTS IR ŠEIT

Vai Jūs braucat ar savu skaņas aparatūru?

Jap! Piedāvājumā ietilpst arī skaņas tehnika. Respektīvi, esmu dīdžejs, kurš ierodas ar visu ballītei nepieciešamo - dj tehniku, skaņas un gaismas tehniku. Jums vairs ne par ko nav jāuztraucas! Ja Jums paredzēta arī dzīvā grupa, arī tādā gadījumā varu piedāvāt visu, kas nepieciešams.

Cik maksā Jūsu DJ pakalpojumi?

Par cenu parasti vienojamies privāti, un tā ir atkarīga no dažādiem faktoriem – pasākuma specifika,  datums, svinību vieta, spēlēšanas laiks, papildus vēlmēs (gaismas efekti, radiomikrofoni...). Par pasākumu dienas laikā vai līdz 24.00 - cena būs zemāka. Vislabākais ir protams sazvanīties pa tālruni 29395163 vai rakstīt E-pastu: dj@djpakalpojumi.lv

P.S. Ja meklējat pašu lētāko variantu, un zemas izmaksas ir pats svarīgākais Jūsu izvēlē, tad es nebūšu īstais.

Kādu mūziku tu spēlē? Mums ir savas vēlmes!

Mūziku spēlēju vadoties pēc publikas, ļoti plašā spektrā. Manā fonotēkā ir atlasīts labākais no visdažādākajiem žanriem - popmūzikas, latino, rokenrola, aktuālajiem hītiem, disko un, protams, latviešiem. Īsāk sakot spēlēju pozitīvu, labi pazīstamu un dejojamu mūziku! Fragmentus varat paklausīties sadaļā "PIEDĀVĀJUMS" Fonotēka sastāv no vairāk kā 10 000 speciāli atlasītu dziesmu kolekcijas. Pirms Jūsu pasākuma ir iespējams vienoties par muzikālo virzienu, Jūs pat varat sastādīt nelielu vēlamo dziesmu sarakstu.

Kāpēc atšķiras Dj cenas?

Atbildēšu Jums tā – kurpes vai kleitiņu var nopirkt gan Centrāltirgū, gan brand veikalā. Jūs ļoti labi zināt atšķirību cenā un kvalitātē kāda Jūs sagaida. Jūs taču neprasīsiet firmas veikalā  -„kāpēc  te  jums tik dārgi apavi, centrāltirgū līdzīgi maksā trīs reizes lētāk?!”

Līdzīgi ir ar DJ, jo lielāka pieredze, kas dod zināms garantija, ka ballīte izdosies, jo pakalpojums dārgāks. Un visiem tiem, kam dīdžeja izvēlē galvenais  kritērijs ir cena, aicinu vienreiz tad izmēģināt ko nozīmē lēts DJ. Ss.lv vai kur citur internetā izvēlaties lētāko piedāvājumu un pēc „ballītes” Jums viss kļūs skaidrs.  Protams, šo eksperimentu neiesaku cilvēkiem, kas nevēlas riskēt ar savu pasākumu!

Esmu runājis ar neskaitāmie klientiem, kas ir stāstījuši par savu nelāgo pieredzi ar sliktiem DJ. Visiem kopīgais ir apmēram šāds: spēlē nesaprotamu mūziku; atsevišķos brīžos spēlē nepiemērotu mūziku, vai nepiemēroti skaļi; neieklausās publikas vēlmēs; spītīgi turpina spēlēt tikai sev saprotamu mūziku un tā visu vakaru, kādu brīdi, kad palūdz uzspēlē arī ko prasa, bet jau pēc brīža atkal tikai „bumci bumci bumci”... utt. Pazīstama aina?

Tas arī lielā mērā izskaidro izmaksu atšķirību, jo cena tomēr nosaka dīdžeja darba kvalitāti.

Kāda veida fona mūziku Jūs piedāvājat pasākuma ievadam?

Piedāvāju vairākus variantus, vadoties pēc pasākuma specifikas. Smalkam korporatīvā pasākuma ievadam piedāvāju gaumīgu ala Michael Buble, Frank Sinatra un tamlīdzīgu mūziku. Citkārt tas var būt neitrāls jazz un lounge stila fons. Vai 80 gadu hītu jaunās bossa nova vai easy listening jazz versijās. Ir pasākumi, kuros labi iederas instrumentāls flamenko vai latino fons. Pirms pasākuma parasti saskaņojam, kurš fona mūzikas variants būtu piemērotāks Jūsu ballītei.

Vai spēlējat tematiskajās ballītēs?

Jā! Disko, James Bond, meksikāņu gaumē, Retro, Rock'n'Roll, čigānu, Latino, Martini stilā... Lūdzu, speciālā mūzika ir jau atlasīta. Droši jautājiet. Tālrunis 29395163

Mums paredzēta arī dzīvā grupa!

Tas nav nekas neierasts. Īsumā pasākums ar dzīvas grupas un DJ piedalīšanos nav nekas neierasts un ir regulāra prakse. Svarīgākais no Jūsu puses ir saplānot, kurā brīdi kurš atbildēs par mūziku, proti, sastādīt laika grafiku, kad uzstājas grupa, bet kad DJ.

P.S. Svarīgi ir noskaidrot, vai grupai ir sava skaņas aparatūra, vai arī tā izmantos manu. Ir gadījumi, kad grupa ir arī jāapskaņo, ko protams, es varu izdarīt, bet tas ir saistīts ar papildus izmaksām (pults, mikrofoni, vadi, statīvi). Bet, principā, šos tehniskos jautājums tad nokārtojam mēs paši ar grupu.

Līdz cikiem parasti tu spēlē?

Par spēlēšanas ilgumu mēs varam vienoties iepriekš, un tas ir atkarīgs no pasākuma. Ja tas ir nakts pasākums, tad parasti spēlēju līdz 3.00-4.00 pēc pusnakts. Gadījumā, ja dejas sit augstu vilni, vienmēr varam sarunāt kādu papildus stundu.

Kā ir ar garantiju, vai slēdzam līgumu?

Tā kā nereti prasu avansu par rezervāciju (parasti par kāzu ballīti), tad piedāvāju slēgt līgumu-vienošanos. Bieži pietiek ar vienošanos caur epastu, bet gadījumā, ja Jūs sirdsmieram vēlaties līgumu, to arī var noslēgt. Standarta līgums ir pieejams. Tas kalpo kā garantija, ka nodrošināšu pakalpojumu.

Vai ir pieejamas gaismas un gaismas efekti?

Gaismas un gaismas efekti ir pieejami kā papildus pakalpojums. Ja jūs šaubāties vai gaismas ir nepieciešamas, tad tas ir atkarīgs no vietas, kur Jūs rīkojat savu kāzu ballīti. Ņemiet vērā, ka gaismas tomēr piedod ballītes noskaņu un vedina viesus uz dejām. Ja zālē nav iespējams pietušēt gaismu, tad atraisīties dejām pārāk gaiša telpā nebūs vienkārši. Gadījumā, ja dejas paredzētas ārā uz terases, gaismas būtu ļoti ieteicamas.

Te neliels video ar manu gaismas piedāvājumu:

Mums ir paredzēts vakara vadītājs!

Tas ir ļoti labi! Esmu pieredzējis DJ un varu sastrādāties ar jebkuru profesionālu vakara vadītāju. Strādās ar Melderi, Rešetinu, Mariju Bērziņu, Mārtiņu Dauguli,  Ainārs Ančevskis... un citiem. Un vēl, ja Jums vakara vadītājs mēģina apbalvot, ka strādās tikai ar savu DJ, tad esiet piesardzīgs, jo tas neko labu neliecina par viņa profesionalitāti.

Kā mūsu pasākuma viesi-ārzemnieki varēs ar jums saprasties?

Esmu spēlējis daudzos pasākumos ar viesiem no dažādām valstīm - Īrijas, Beļģijas, Vācijas, Zviedrijas, Francijas, Indijas, Irānas, Austrālijas... Parasti saziņa notiek angļu valodā - tā nav problēma, sapratīsimies!

Kā izvēlēties labu DJ?

Pirmkārt, ņemiet vērā sava pasākuma specifiku – korporatīvais pasākums, dzimšanas dienas svinības, sporta spēles, kompānijas jubileja, prezentācija, kāzas, Ziemassvētku balle... Visos gadījumos derēs DJ, kurš labi orientējās dažādos mūzikas stilos (pop, disko, rokenrols, 90'...). Klubu DJ nebūs labākais risinājums, jo tad viss vakars paies vienā ritmā „bumci, bumci”. Iedomājaties ainu – viesi tikko ieradušie, sarunājas, bet DJ jau normālā skaļumā sāk bliezt klubu mūzikas ritmos. Un tā līdz 5.00 rītā. Sporta spēļu gadījumā, tas varētu vēl derēt, bet ne korporatīvā pasākumā vai kādā nopietnā ballītē. Jebkurā gadījumā, viesi ātri nogurst no bumci bumci, pat kvēlākie šīs mūzikas fani. Otrkārt, ja kāds jums iesaka baigi labo DJ, tad painteresējaties sīkāk par viņu, noskaidrojiet vai viņš ir spēlējis tāda veida pasākumā. Ir daudzi labi DJ, bet katram ir sava specifika – klubi, chill out bāri, lauku diskotēkas…. Treškārt, esat piesardzīgi attiecībā uz ļoti lētiem piedāvājumiem. Cena tomēr parāda DJ kvalitāti, Jūs taču neriskēsiet savā ballītē ar iesācēju vai dīdžeju, kurš specializējas tikai lauku diskotēku jomā, vai ir ar mieru spēlēt pa velti, ka tikai var uzspēlēt? Uzmanieties arī no DJ-vakara vadītājiem. Divi vienā, tas ir labi, bet ne vienmēr! Šajā gadījumā tas nozīmē viduvējību - normāls vadītājs + viduvējs DJ, vai arī otrādi. Kvalitatīvs DJ darbs prasa 100% koncentrēšanos!

Kādu mūziku tu nespēlē?

Kaut arī labi orientējos un līdz ar to arī spēlēju ļoti dažādos mūzikas stilos, ir lietas, kuras tomēr nespēlēju:

1) krievu popsu (visas tās lētās "ļubi miņa") ar dažiem izņēmumiem. Līdz ar to nespēlēju pasākumos, kur lielākā daļa viesu ir krieviski runājošie ; 2) 80' gadu beigu estrādes mūziku un 90' gadu sākuma Eurobeat (Modern Talking, Dr Alban, Haddaway...); 3) Šlāgeri un lauku diskotēku grāvējus (A-Eiropa, Tranzīts,...).

 

   
 

Uzdod savu jautājumu šeit    labs dj pasākumam, dj cenas